browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wykłady

 

GODZINA 11:30-12:30

WARZENIE PIWA W BROWARZE RZEMIEŚLNICZYM. BROWAR KAZIMIERZ

Wykład poprowadzi Browar Kazimierz.

Zaczęło się prawie 6 lat temu… Ponad 50 warek warzonych w tym czasie na podkrakowskim Podłężu utwierdziło nas, że chcemy aby inni też mogli spróbować:) W maju 2017 zaczęliśmy działać jako pełnoprawny browar prowadzony przez dwie rodziny. Mówią, że jesteśmy żywym przykładem na to, że pasja jakim jest piwowarstwo domowe może przerodzić się w coś więcej!

Więcej informacji na stronie:

http://browarkazimierz.com.pl/

https://web.facebook.com/BrowarKazimierz/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GODZINA 13:00-13:45

WŁAŚCIWOŚCI OLEJÓW TŁOCZONYCH NA ZIMNO. JUSTYNA PARGIEŁA-DZICZEJEMY

Wykład poprowadzi Justyna Pargieła – Ziołoznawca, Zielarz Fitotetapeuta, Towaroznawca Zielarski, kosmetyków i żywności funkcjonalnej. Pasjonatka dzikiej kuchni i ziół, wegetarianka od 26 lat. Edukatorka.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

https://web.facebook.com/DziczeJemy

 

 

 

 

 

 

GODZINA 12:00-13:00

SPACER ZIOŁOWY. EWA MIROWSKA- ZBIÓRKA POD CHATĄ NR 1

Nazywam się Ewa Mirowska. Jestem zielarzem – fitoterapeutą. Większość życia spędziłam w mieście, w zupełnie zwyczajnym, biurowym życiu, marząc o zielonych, ziołowych krainach, ucząc się zielarstwa i z doskoku „podskubując” podmiejskie łąki. Od kilku lat spełniam swoje marzenie w małym gospodarstwie na wsi podkarpackiej. Zajmuję się zbieraniem i przetwarzaniem ziół i owoców – tych z mojego ogródka i tych rosnących dziko. Wprowadzam w swoim domu zasady zdrowego życia, bliskiego naturze i tworzę własne receptury naturalnych kosmetyków, herbat, przetworów, wracając też z upodobaniem do rodzinnych, wiejsko-zielnych tradycji. Czasem opowiadam o nich na warsztatach, dzieląc się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, czasem też uczę się od moich słuchaczy, z których wielu to mieszkańcy podkarpackich wiosek, dziś często odcięci od korzeni wiedzy swoich przodków, a niekiedy przechowujący i z miłością kultywujący te tradycje. Zapraszam na spacer zielarski i na rozmowy o ziołach przy moim stoisku – znajdą tu Państwo moje ulubione ziołowe herbaty, przetwory i inne różności, stworzone z miłości do darów Matki Natury.

 

GODZINA 14:00-15:00

 

ZIOŁOWE KĄPIELE PIELĘGNACYJNE W PROBLEMACH SKÓRY. PREZENTACJA Z POKAZEM.

Wykład poprowadzi Anna Pietrusza z Pracowni Dzikich Kosmetyków – zielarka-fitoterapeutka, słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku chemia kosmetyczna, pasjonatka i promotorka naturalnej kosmetyki, która swoją pasję i wiedzę zamienia w misję pokazywania innym jak wiele przyjemności i zadowolenia kryje się w tworzeniu własnych produktów kosmetycznych, naturalnej pielęgnacji i mądrym czerpaniu z otaczającej nas przyrody.

Ze sobą zabierze ziołowe szampony, odżywki do włosów, kremy do twarzy i ciała, naturalne repelenty przeciwko kleszczom i komarom i inne ziołowe kosmetyki, które będziecie mogli zakupić na stoisku.
Więcej informacji na stronie:

 

 

 

 

GODZINA 15:00-16:00

JAK WYCIĄGNĄĆ MOC Z ZIÓŁ DLA ZDROWIA I URODY. ZIOŁOWA WYSPA. MAŁGORZATA KACZMARCZYK

Na wykładzie, który poprowadzi Małgorzata Kaczmarczyk dowiecie się jak wyciągnąć moc z ziół dla zdrowia i urody.  Dowiecie się o podstawowym przetwarzaniu – ekstrakcja alkoholowa, wodna, olejowa, glicerynowa.  Prowadząca wykład  poda przykłady na proste produkty na bóle oraz problemy skórne.

„Moim marzeniem jest stworzyć ginącą łąkę kwietną, byśmy mogli położyć się w niej i poczuć odurzający zapach kwiatów i ziół, zapomnieć o rachunkach, pracy, chorobach, a skupić się na czystym byciu i radości płynące z tego, by spacerując przejechać ręką po spotkanej bylinie i poczuć zapach lebiodki, tymianku, wrotycza, zahaczyć nogą o kolce dzikiej róży, spojrzeć z góry na rozpościerające się łany arniki, zobaczyć, jak targane przez wiatr dziewanny – królowe łąk – nie poddają się sile natury i walczą o przeżycie. Swoją wiedzę zielarską wzbogaciłam poprzez ukończenie podyplomowych studiów „Uprawa i wykorzystanie ziół i roślin alternatywnych” na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.”

Małgorzata Kaczmarczyk jest autorką książki „Zioła dla zdrowia, smaku i urody”, którą każdy powinien mieć w swojej biblioteczce 😉

 

Więcej informacji na stronie:

http://ziolowawyspa.pl/

https://www.facebook.com/Zio%C5%82owa-Wyspa-1394053287518168/