browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wykłady

 

GODZINA 12:00-13:00

PRAKTYCZNE SPOSOBY PRZETWARZANIA ZIÓŁ: MACERACJA, NALEWKI, NAPAR, WYWAR. PREZENTACJA Z POKAZEM

Co to jest, jak i kiedy przyrządzić macerat, napar, odwar i wywar? Jak można zrobić nalewkę? Jak samemu w domu wykonać prostą maść? Na wykładzie zostaną przedstawione podstawowe informacje wraz z pokazem, o tym jak stosować zioła i co z nich można zrobić, aby służyły naszemu zdrowiu i urodzie. Prezentację przeprowadzi Anna Stańczuk, absolwentka kursu Zielarz-Fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej w Katowicach, edukatorka przyrodnicza, miłośniczka roślin i robienia naturalnych mydeł.

 

 

 

 

GODZINA 13:00-14:00

CO DRZEMIE W KRAFCIE, CZYLI W KILKU SŁOWACH O PIWIE I NIE TYLKO. PREZENTACJA Z POKAZEM

Wykład poprowadzi Browar Kazimierz.

Zaczęło się prawie 5 lat temu… Ponad 50 warek warzonych w tym czasie na podkrakowskim Podłężu utwierdziło nas, że chcemy aby inni też mogli spróbować:) W maju 2017 zaczęliśmy działać jako pełnoprawny browar prowadzony przez dwie rodziny. Mówią, że jesteśmy żywym przykładem na to, że pasja jakim jest piwowarstwo domowe może przerodzić się w coś więcej!

Więcej informacji na stronie:

http://browarkazimierz.com.pl/

https://web.facebook.com/BrowarKazimierz/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GODZINA 14:30-16:00

HISTORIA TRADYCYJNEJ PIELĘGNACJI WŁOSÓW I JEJ ŹRÓDŁA W NATURZE. PREZENTACJA Z POKAZEM

Czy nasze w włosy mogą być źródłem mocy i energii? Czy mogą nam dodawać lub odbierać siły? Jak dawne wierzenia i kult włosów przekłada się na ich współczesną pielęgnację? I jak wyglądała pielęgnacja włosów przed erą surfakantów i półek pełnych syntetycznych specyfików? Jak nasze babki radziły sobie w kryzysowych czasach? I czy samodzielnie można wykonać szampon do włosów? Na te i inne pytania odpowie nam  Anna Pietrusza z Pracowni Dzikich Kosmetyków – zielarka-fitoterapeutka, słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku chemia kosmetyczna, pasjonatka i promotorka naturalnej kosmetyki, która swoją pasję i wiedzę zamienia w misję pokazywania innym jak wiele przyjemności i zadowolenia kryje się w tworzeniu własnych produktów kosmetycznych, naturalnej pielęgnacji i mądrym czerpaniu z otaczającej nas przyrody. Poznamy razem zioła dobre dla włosów, wspomagające je w różnych problemach, dowiemy się jak wykonać proste ziołowe preparaty wspomagające nasze włosy. A ponadto wspólnie wykonamy ziołowy szampon z letniego bukietu i omówimy wszystkie jego składniki.
Więcej informacji na stronie: